Wybrane Hymny na Jutrznię i Nieszpory

Wspólnotom celebrującym Liturgię godzin polecamy zbiór wydany naszym staraniem: 246 melodii do 160 hymnów oraz 33 pieśni, którymi można w modlitwie brewiarzowej zastąpić hymny. Wśród tych kompozycji 85 zostało napisanych przez znanych kompozytorów specjalnie na zamówienie do tego wydania. Wydanie wzbogacone zostało o cenne uwagi wykonawcze.
Jest to zbiór 246 melodii do 160 hymnów z Liturgii godzin oraz 33 pieśni, którymi można w modlitwie brewiarzowej zastąpić hymny. Wśród tych kompozycji 85 zostało napisanych przez znanych kompozytorów specjalnie na zamówienie do tego wydania. Wszystkie utwory opatrzone są oryginalną harmonizacją. Opracowaniem muzycznym zostały objęte teksty hymnów na Jutrznię i Nieszpory:
  • wszystkich okresów w ciągu roku liturgicznego,
  • wszystkich uroczystości i niedziel w ciągu roku,
  • niektórych świąt i wspomnień liturgicznych (zwłaszcza odnoszących się do świętych polskich),
  • tekstów wspólnych,
  • oficjum za zmarłych.
Redakcja zadbała o to, aby każdy hymn posiadał własną melodię, przez co uniknie się stosowania kontrafaktury – wykonywania hymnów na melodie pieśni okresowych.
Jest to więc księga zaadresowana do różnego rodzaju wspólnot (kleryckich, zakonnych, parafialnych, ruchów kościelnych), które wspólnie celebrują Liturgię godzin, ale nie tylko. Z zawartych w zbiorze kompozycji mogą także owocnie i twórczo korzystać organiści. Dzięki temu wzbogacą swój repertuar o nowe śpiewy na Msze św., szczególnie na uroczystości i święta roku liturgicznego, na które repertuar pieśni jest ubogi (np. święto Objawienia Pańskiego, Przemienienia Pańskiego, Chrztu Pańskiego i.in.). Z uwagi na to, że hymny posiadają głębokie, teologiczne teksty, śpiewanie ich przez szerokie grono wiernych z pewnością przyczyni się do bardziej świadomego sprawowania i przeżywania misteriów wiary w liturgii Kościoła.
SONY DSCWydanie wzbogacone zostało o cenne uwagi wykonawcze. Posiada też nowoczesny i przejrzysty układ graficzny, pozwalający sprawnie korzystać z zawartych w nim kompozycji (informacje o przeznaczeniu hymnu na bocznym pasku).
Informacje podstawowe:
314 stron
format A4
książka szyta, oprawa twarda, złocona
cena 55 zł (+ koszty przesyłki w sprzedaży internetowej)
PROMOCJA!
Przy zakupie min. 5 egzemplarzy przysługuje 10% rabatu!
Wybrane hymny na Jutrznię i Nieszpory można nabyć w Centrach Liturgicznych Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza lub zamówić internetowo, pisząc na adres: kml.pddm@gmail.com wtedy do ceny śpiewnika doliczamy koszty przesyłki za pobraniem.