Wesprzyj nas – Grabówka

Remonty na Grabówce w Częstochowie

Kochani chcemy Was prosić o wsparcie koniecznych prac remontowych naszego Domu Zakonnego oraz Domu Modlitwy w Częstochowie przy ul. Pawiej 6.

Jest to jedyny nasz dom w Polsce z dużym i pięknym ogrodem, z dużą przestronną kaplicą, w której siostry adorują codziennie Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. Dom i cały teren należy do nas od lat 60-tych ubiegłego wieku.

To idealny dom do przeżywania rekolekcji, dni skupienia oraz wakacyjnego odpoczynku dla sióstr. Dom może służyć również dla wszystkich poszukujących chwili wytchnienia i odpoczynku blisko Pana Boga.

Dom wymaga dużego i gruntownego remontu: odwodnienia budynku, ocieplenia ścian, remontu kanalizacji, instalacji elektrycznej, wymiany okien oraz wszystkiego co związane jest z termomodernizacją.

Z miesiąca na miesiąc stan budynku jest w coraz gorszy. Nie chcemy pozwolić, aby zamienił się w ruinę, dlatego podjęłyśmy już pierwsze prace remontowe. Koszty prac są ogromne, a nasze zasoby niewystarczające dlatego prosimy Was o wsparcie. Jesteśmy w takcie tworzenia kosztorysu prac i poinformujemy jak tylko będzie możliwe podanie przybliżonej kwoty.

Niedawno tuż przed świętami Wielkanocnymi tego roku przestał działać piec do podgrzewania ciepłej wody. Został wymieniony na nowy, przy okazji tej wymiany okazało się, że należy też wymienić kotły gazowe CO, a najlepiej zastosować ekologiczne rozwiązania na system ogrzewania domu i wody.

Oczywiście będziemy musiały to wszystko zmienić, ale na dzień dzisiejszy ważniejsze jest odwodnienie domu, osuszenie fundamentów, ścian i zalanych piwnic.  Przez kilka ostatnich lat, woda wciąż przedostaje się do piwnic. Pomimo podejmowanych prób rozwiązywania problemu w niektórych miejscach, wszystkie kończyły się niepowodzeniem. Dlatego zmuszone jesteśmy zdecydować się na radykalny krok odwodnienia całego budynku – odkrycia fundamentów i zobaczenia co się tam dzieje.

Na zdjęciach można zobaczyć stan piwnic. W kolejnych dniach i miesiącach będziemy informować o dokładnych kosztach prac oraz na bieżąco pokazywać postęp remontu.

Pod koniec maja zaczynamy prace odkrywkowe czyli w kilku miejscach wokół domu będą wykonane wykopy tak aby dostać się do fundamentów i zobaczyć ich stan. Same te prace, kopanie, wypożyczenie sprzętu, wywożenie ziemi itd. to koszt około 7 500 zł.

Bardzo prosimy o Waszą modlitwę, aby udało się odnaleźć, gdzie jest problem związany z zalewaniem domu i jak możemy mu zaradzić skutecznie.

Także gorąco prosimy was o wsparcie finansowe. Każda kwota nawet minimalna będzie dla nas ogromną pomocą.

Za każdą i każdego z Was nieustanie modlimy się podczas adoracji eucharystycznej, także raz w miesiącu w naszym domu w Warszawie ofiarujemy Mszę Świętą w waszych intencjach.

Jeśli potrzebujesz wsparcia modlitewnego napisz do nas na adres email: pddmsubm@gmail.com

Tradycyjny przelew bankowy:

Prowincja Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza

Ul. Żytnia 11

01 – 014 Warszawa

nr rachunku 86 1240 2034 1111 0010 0392 1271

Dla przelewów zagranicznych:

RACHUNEK WALUTOWY (EUR)

14 1020 4900 0000 8802 3473 7973

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

Bądźmy w kontakcie!

Zostaw swój kontakt, abyśmy mogły wysłać ci podziękowanie oraz przesyłać wiadomości o bieżącej działalności naszego Zgromadzenia.

Wszelkie ofiary z tytułem: “darowizna na cele kultu religijnego” można odpisać przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym od podatku dochodowego.