Misja

W 1908 roku zacząłem modlić się i zachęcać do modlitwy, aby zrodziła się rodzina zakonna o życiu ukrytym, która będzie oddana adoracji, apostolstwu kapłańskiemu i liturgicznemu: cała należąca do Jezusa Boskiego Mistrza, obecnego w tajemnicy Eucharystii…

– bł. ks. Jakub Alberione –

Apostolstwo, czyli sposób służby; żadna wspólnota nie żyje dla siebie samej, każda w sobie właściwy sposób wyraża miłość do Boga poprzez posługę; są różne rodzaje posługiwania, jak mówi św. Paweł: apostolstwo danej wspólnoty jest także określone w regule życia, ale jego formy mogą się zmieniać w zależności od nowych wyzwań wobec Kościoła i świata, a także od aktualnych możliwości wspólnoty. Wszystkie zgromadzenia Rodziny Świętego Pawła mają jeden cel: żyć Jezusem Mistrzem Drogą, Prawdą i Życiem oraz dawać Go światu. Ale każde ze zgromadzeń i instytutów, które założył Jakub Alberione, realizuje ten cel na sposób sobie właściwy.

Uczennice Boskiego Mistrza pełnią posługę eucharystyczno-kapłańsko-liturgiczną


W służbie Jezusowi Eucharystycznemu

odprawiamy wieczystą adorację eucharystyczną oraz szerzymy kult eucharystyczny, aby pomóc ludziom poznać Jezusa i dojść do zjednoczenia z Nim. Na adoracji modlimy się w intencjach Rodziny świętego Pawła, wszystkich kapłanów oraz za środki społecznego przekazu. Zapraszamy do współpracy także świeckich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło, aby adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie była ciągła.

adoracja


W służbie Kapłaństwu

jako kobiety konsekrowane na mocy powołania jesteśmy złączone z wyświęconymi szafarzami w ich misji. Z troskliwą uwagą, czerpiąc moc z modlitwy towarzyszymy powołanym do prezbiteratu i współpracujemy w ich formacji. Błogosławiony Ks. Jakub Alberione w swoim nauczaniu dotyczącym posługi wobec kapłanów wskazuje na Maryję, którą nazywa pierwszą Uczennicą , doskonały wzór dla każdej siostry. „Maryja dała światu pierwszego kapłana- Jezusa”. Każda Uczennica Boskiego Mistrza poprzez swoją modlitwę, ofiarę wyprasza nowe powołania kapłańskie, towarzyszy im od chwili narodzin, przez czas działalności apostolskiej gdy jest w pełni sił, po śmierć, a nawet po przejściu do wieczności ma obowiązek modlitwy.


W służbie Liturgii

troszczymy się o piękno Liturgii poprzez różne inicjatywy przybliżające wiernym Tajemnicę Chrystusa żyjącego w Kościele. Służymy poprzez animacje liturgiczne, poprzez wykonywanie wszelkich rzeczy potrzebnych do sprawowania liturgii oraz troszczymy się o zewnętrzny wystrój świątyń i kościołów. Prowadzimy Centra Liturgiczne, Kurs Muzyki Liturgicznej, szyjemy szaty liturgiczne, sutanny oraz wykonujemy przedmioty kultu, jedna z sióstr projektuje kościoły i kaplice.

Szaty liturgiczne

Architektura

Muzyka liturgiczna

Centrum Liturgiczne


Centra Apostolstwa Liturgicznego

WARSZAWA
ul. Żytnia 11, 01-014 Warszawa
tel. 0-22/ 636 26 77
kom. 606 850 914
e-mail: calwawa@pddm.pl

CZĘSTOCHOWA
ul. Pawia 6, 42-221 Częstochowa
tel. 0-34/ 366 61 66
kom. +48 723 555 131

e-mail: oal@pddm.pl
skype: oalcz.a