Powołanie utkane na miarę – wpisane w charyzmat

„Powołanie utkane na miarę”

 

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza będą wspierać formację kleryków z krajów misyjnych.

 

W Niedzielę Dobrego Pasterza  (Światowy Dzień Modlitw o Powołania) startuje akcja „Powołanie utkane na miarę”. Jest to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Siostry będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i komeż na formację misyjnych kleryków. Akcja będzie trwać rok.

 

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć akcję w Niedzielę Dobrego Pasterza. Chcemy wspólnie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi wspierać kleryków z krajów misyjnych” – mówi siostra Damaris Suchenia PDDM, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza.

 

Uczennice Boskiego Mistrza mają misję eucharystyczno-kapłańsko-liturgiczną, więc akcja „Powołanie utkane na miarę” wpisuje się w charyzmat ich

zgromadzenia.

Akcja jest bliska charyzmatowi Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, to modlitwa, ale też praca fizyczna na rzecz apostolstwa liturgicznego. Mam nadzieję, że przyniesie duchowe owoce seminarzystom na całym świecie” – dodaje ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. 

 

„Cieszymy się, że możemy zrobić coś wspólnie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi, czyli dla Ojca Świętego Franciszka, któremu bardzo zależy, aby Kościół w krajach misyjnych rozwijał się i miał dużo miejscowych powołań. Dzięki tej akcji sprzedaż szat i paramentów liturgicznych w Centrach Apostolstwa Liturgicznego nabierze wymiaru misyjnego” – podkreśla siostra Violetta Tarka PDDM, ekonomka prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. 

 

Niedziela Dobrego Pasterza to szczególny czas modlitwy i wspierania powołań w Polsce, ale również tych na całym świecie. Zachęcamy do modlitwy i konkretnej ofiary na rzecz 80 tys. kleryków w krajach misyjnych. Niedziela Dobrego Pasterza to święto patronalne Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła” – wyjaśnia dyrektor krajowy PDM.

 

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria na misjach – Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Wikariacie Apostolskim Iquitos w Peru. W roku 2020 na pomoc dla seminariów misyjnych Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przekazały 76 603,69 USD.

 

www.missio.org.pl

www.pddm.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Siemiątkowska

tel. 605 080 840

missio@missio.org.pl