Elementor #7199

Bóg spojrzał właśnie na mnie…


Dnia 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w Warszawie odbyło się spotkanie sióstr Juniorystek ze Wspólnotą Prowincjalną. Celem spotkania była chęć słuchania siebie nawzajem, jakie pragnienia i co w charyzmacie Uczennic Boskiego Mistrza prowadziło szczególnie każdą z sióstr na drodze odkrywania i życia powołaniem.


Było to piękne i bogate doświadczenie jedności, gdzie czułyśmy się po prostu siostrami, każda z wyjątkową historią bycia zagarniętą przez Jezusa Mistrza i w  jakiś niezwykły sposób napełnionymi jednym sercem , duchem  i wyczuciem głębi misji  w naszej duchowości – wspomina s. M. Renata.

Na koniec spotkania S.M.Izabela Łapińska opowiedziała nam o swoim doświadczeniu odkrywania piękna osoby S.M.Scholastyki Rivata, naszej pierwszej Matki, o której pisała pracę magisterską. Była ona przez naszego Założyciela Jakuba Alberionego , podawana za wzór przeżywania powołania Uczennicy Boskiego Mistrza. Jej serce po części odkrywa zachowana modlitwa:

„ Chryste obym żyła w Tobie, milcząc wobec stworzeń, trwając w zjednoczeniu i na intymnej, pokornej i o ile to możliwe, ciągłej rozmowie z Tobą. Obym wszystko Tobie ofiarowała. Obym Cię zawsze uważała za sprawcę tego, co dobre oraz tego dobra, które dokonuje się we mnie”.