Dom Modlitwy

W Częstochowie przy ul. Pawiej 6 znajduje się Dom Modlitwy należący do wspólnoty Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Od wzgórza Jasnej Góry, gdzie znajduje się narodowe Sanktuarium Czarnej Madonny dzieli go tylko 3 km, i dlatego liczni pielgrzymi-indywidualni i grupowi zatrzymują się tutaj na nocleg. Dla tych którzy pragną odprawić dzień skupienia, rekolekcje czy zorganizować spotkanie w klimacie wyciszenia i modlitwy jest do dyspozycji: 50 miejsc noclegowych, oratorium, kuchnia i jadalnia; w ogrodzie droga krzyżowa; możliwość włączenia się w całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Sióstr.

Historia

W roku 2007 z Domu Formacyjnego powstał Dom Modlitwy Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Powolny proces przekształcania zakładał najpierw zmianę wyposażenia i dostosowania do nowych potrzeb. Na miarę możliwości Sióstr rozpoczęło się funkcjonowanie tego domu jako miejsca noclegu dla pielgrzymów – indywidualnych i grupowych, przybywających na Jasną Górę. Następnie stał się on miejscem modlitwy dla grup rekolekcyjnych dla Sióstr Uczennic oraz grup młodzieżowych animowanych przez Siostry oraz braci paulistów. Miesięczne dni skupienia dla dziewcząt, spotkanie Junioratu Rodziny św. Pawła (maj 2011 roku) oraz Kurs Wspólnoty Bożego Ojcostwa (wrzesień 2011 roku) przeplatał się z pielgrzymami przybywającymi:

  • pieszo (zwłaszcza w sierpniu 2011 roku zatrzymało się tutaj ok. 120 pątników)
  • autokarami (grupy zorganizowane)
  • rowerami
  • motocyklami
  • prywatnymi autami

Z kraju i zagranicy (Czechy, Francja, Ukraina) przybywali ci którzy pozostawiali swoje intencje do modlitwy wstawienniczej Sióstr Uczennic, dzielili się wiarą i a nade wszystko sami czerpali światło i siłę od Jezusa Boskiego Mistrza wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kaplicy Sióstr. Wspólna Eucharystia jednoczyła nas przy Stole Słowa i Ciała Pańskiego.

 

KONTAKT

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza,
ul. Pawia 6
42-200 Częstochowa
(dzielnica Grabówka)

e-mail: dommodlitwy.pddm@gmail.com
tel. kom. 603 126 827