Spotkanie współpracowników Rodziny Świętego Pawła

W dniach 1-3 czerwca 2018 w Częstochowie miało miejsce spotkanie Stowarzyszenia Współpracowników Rodziny Świętego Pawła, była to również okazja do radości z okazji 100-lecia istnienia stowarzyszenia współpracowników.

W pierwszy dzień s. Paula Warpechowska PDDM, s. Anna Maria Pudełko AP i s. Agnieszka Łukasik FSP podzieliły się początkami istnienia poszczególnych instytutów w Polsce. Wieczorem wszyscy mieli  okazję uczestniczyć w  Apelu Jasnogórskim w kaplicy Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

W drugim dniu ks. Witold Wiśniowski SSP, ks. Ryszard Rossa SSP i ksiądz Ryszard Tomaszewski SSP, przybliżyli historię paulistów w Polsce. Okres ten dzieli się na trzy etapy:  okres pierwszej fundacji (1934-1947 r.), dzieje ks. Alojzego Józefa Łabędzia (1947-1967 r.) oraz odrodzenie zgromadzenia w 1978 r. i jego rozwój.  Prelegenci podkreślali nieocenioną obecność sióstr uczennic w historii paulistów w Polsce. Dopełnieniem usłyszanych słów była wizyta w izbie pamięci poświęconej ks. Łabędziowi, która znajduje się w budynku Edycji Świętego Pawła. Wieczorem, wszyscy spotkali w kaplicy sióstr przed Najświętszym Sakramentem. Po wspólnej modlitwie była możliwość nocnej adoracji.

W niedzielę ks. Roman Mleczko SSP, przedstawił historię w Polsce Stowarzyszenia Współpracowników Rodziny Świętego Pawła i instytutów agregowanych do Towarzystwa Świętego Pawła, dzieląc się również osobistym świadectwem z tego czasu.

Spotkanie zostało uwieńczone złożeniem przyrzeczeń przez trzy kandydatki, na ręce ks. Bogusława Zemana, prowincjała księży paulistów. Jest to zewnętrzny znak  wstąpienia do Stowarzyszenia Współpracowników Rodziny Świętego Pawła.

GALERIA

Może Ci się również spodoba