Na drugim brzegu „Jeziora Galilejskiego”

Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku, a więc na początku Adwentu, mała wspólnota ośmiu naszych sióstr zgromadziła się na dorocznych rekolekcjach.
W pięknej, zimowej aurze, ks. Mariusz Krawiec z Towarzystwa św. Pawła, przełożony wspólnoty ze Lwowa, poprowadził siostry na drugi brzeg „Jeziora Galilejskiego” wybierając jako fragment przewodni tych rekolekcji tekst z Ewangelii Mateusza 14, 22-33.

Kontekst geograficzny tego czasu bardzo trafnie komponował się z wybranym fragmentem, ponieważ dom księży paulistów, w którym te rekolekcje się odbywały, znajduje się w okolicy Zalewu Porajskiego, w Masłońskich.

Zgłębiając treści przedstawiane przez ks. Mariusza, siostrom przyświecał główny temat „Nasz styl życia jako znak prorocki. Nowa jakość relacji we wspólnocie”, aby przyglądając się jak Jezus formował swoich uczniów, ożywić w sobie odnowę życia wspólnotowego dla lepszego pełnienia misji.

Siostry zostały bardzo rodzinnie przyjęte przez wspólnotę domu księży paulistów i ponownie odkryły jak wielkim bogactwem jest przynależność do Rodziny św. Pawła.

 

Może Ci się również spodoba