„Obudźcie świat niosąc mu światło Ewangelii”

15-18 czerwca 2017 roku w Częstochowie odbyło się XIV Forum Rodziny Świętego Pawła.

Tematem spotkania było wezwanie: „Obudźcie świat niosąc mu światło Ewangelii”.

W tym roku obchodzimy  100-lecie założenia współpracowników Rodziny Świętego Pawła, przez bł. Jakuba Alberionego.
Gośćmi forum był ks. Olinto Crespi, paulista, wieloletni animator współpracowników we Włoszech, oraz s. M. Louise O’Rourke, uczennica Boskiego Mistrza, animująca współpracowników w Irlandii. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rodziny Świętego Pawła w Polsce oraz liczne grono współpracowników i sympatyków świeckich.

Świadectwo

Nazywam się Danuta Baniak, mam 63 lata, jestem od ośmiu lat wdową; mam 3 dzieci – dwóch synów i córkę oraz jedną przybraną z Domu dziecka, która mieszka na Sardynii. Mieszkam w Piastowie, należę do parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

Moja droga do Wspólnoty Przyjaciół Jezusa Mistrza w rodzinie świętego Pawła trwała kilkanaście lat, mianowicie byłam w odnowie w Duchu Świętym przy sanktuarium błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, następnie w Sodalicji Mariańskiej przy naszej parafii, gdzie z łaski Bożej dane jest mi prowadzić już 16 lat Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz pokutne, nocne pielgrzymki do Lichenia, które trwają już ponad 20 lat.

W 2013 r. podczas procesji Bożego Ciała usłyszałam, jak moje dwie koleżanki umawiały się na wyjazd do sióstr przy ul. Żytniej (ponieważ miejsce to było mi znane, gdyż swego czasu pracowałam w okolicach sanktuarium przy Żytniej), więc poprosiłam, żeby i mnie ze sobą wzięły.
Jadąc na pierwsze spotkanie nie wiedziałam nic o Rodzinie św. Pawła. Jakież było moje zdziwienie, zaskoczenie, trudno jest mi w tej chwili opisać słowami, co wówczas czułam, jak siostra prowadząca adorację w kaplicy, rozpoczęła od słów: Jezu Mistrzu, Drogo, Prawdo i Życie.
W tym momencie zrozumiałam, że to sam Pan Jezus mnie tu zaprosił, gdyż od wielu, wielu lat swoją poranną modlitwę rozpoczynam od słów: „Jezu, Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem. Ja chcę iść Twoją Drogą, żyć Twoją Prawdą, ale sama tego nie potrafię. Dlatego proszę Cię, pobłogosław mnie a przeze mnie wszystkich ludzi, których dzisiaj spotkam.”

W tym roku mija już czwarty rok, jak uczestniczę w spotkaniach tej Wspólnoty. Nadmieniam, iż św. Paweł od zawsze był moim jednym z ulubionych świętych, a czytanie Pisma św. Rozpoczęłam od Listów św. Pawła.

Za wstawiennictwem Maryi, Królowej Apostołów i św. Pawła, chcę nadal iść i świadczyć swoim życiem o Panu Jezusie, który jest Drogą, jaką należy iść, Prawdą, której trzeba szukać i Życiem, jakie każdy z nas ma do przeżycia.

Danuta Baniak

Piastów 11.06.2017

GALERIA
źródło: paulus.org.pl

Może Ci się również spodoba