Radne Generalne

17 maja 2017 roku 9. Kapituła Generalna wybrała

Radną Generalną

na sześcioletnią kadencję (2017–2023)

następujące siostry:

S. M. Lidię Awoki
urodziła się w Arapongas – w stanie Parana (Brazylia) 1 sierpnia 1959 r.

Wstąpiła do Uczennic Boskiego Mistrza 13 lutego 1977 r. do wspólnoty BM w São Paulo. Śluby wieczyste złożyła 15 lutego 1985 r. w Osasco – São Paulo. Po ukończeniu licencjatu z Nauk o Wychowaniu ze specjalizacją w Pedagogice formatorów e animatorów powołaniowych na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim (2001) uczestniczyła w Kursie Charyzmatycznym Rodziny Świętego Pawła. Po powrocie do Brazylii przez 10 lat pełniła posługę Mistrzyni Nowicjatu, będąc jednocześnie przełożoną lokalną. Została mianowana sekretarką generalną w 2011 r.

 

 S. M. Anettę  Szczykutowicz
urodziła się 24 stycznia 1970 r. w Jaworze, w Polsce.

Do Zgromadzenia wstąpiła 29 czerwca 1989 r. w Częstochowie. W 1997 r. została przeniesiona do Delegacji Australijskiej, gdzie złożyła profesję wieczystą 29 października 2000 r. Ukończyła studia z Teologii na Melbourne College of Divinity, gdzie uzyskała bakalaureat, pełniąc jednocześnie różne apostolstwa i spełniając obowiązek sekretarki Delegacji przez jeden mandat. Ukończyła również kursy z kierownictwa duchowego  (Filipiny 2001, Włochy 2013).
W 2008 r. została posłana jako misjonarka do Republiki Demokratycznej Kongo. Pełniła apostolstwo najpierw w domu formacyjnym w Kimwenza, a później w Kinszasa, jako odpowiedzialna za Centrum AL. Znajdowała się tam, kiedy została wybrana radną generalną podczas 8. Kapituły Generalnej (2011).

 

 S. Maria del Refugio Saldate
urodziła się 25 października 1970 r. w Guadalajara – Jalisco w Meksyku

Do Zgromadzenia wstąpiła do Domu BM w mieście Meksyk 25 lipca 1988 r., a profesję wieczystą złożyła 15 sierpnia 1998 r. w Parafii El Arenal w Jalisco.
Ukończyła studia w stopniu bakalaureatu z Filozofii i Teologii (1999). Uczestniczyła w Kursie Charyzmatycznym Rodziny Świętego Pawła (2001) oraz  uczęszczała na inne kursy dla formatorów. Jej najbardziej znaczącym apostolstwem było towarzyszenie w rozeznawaniu powołania młodzieży i siostrom o ślubach czasowych.
S. M. del Refugio była radną i wikarią prowincjalną w zarządzie prowincjalnym.  Aktualnie drugą kadencję jest przełożoną prowincjalną.

 

 S. M. Giovanna Uchino
urodziła się 12 lipca 1957 r. w Hirado-Shi, w prowincji Nagasaki, w Japonii.

Do Zgromadzenia wstąpiła 7 kwietnia 1970 r. w Fukuoka, profesję wieczystą złożyła  8 grudnia 1984 r. w Tokio.
Po ukończeniu teologii na Uniwersytecie “Sofia” w Tokio, uzyskała licencjat z psychologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1996). Uczestniczyła w Kursie Hermeneutyki (1996) i w Kursie Charyzmatycznym Rodziny Świętego Pawła (2014).
Pełniła różne apostolstwa, służąc liturgii i przy kapłanach. Była mistrzynią Nowicjatu. Dała swój wkład przy Caritas diecezjalnym w Tokio, jako superwizor grupy. Była członkiem zarządu swego Okręgu jako radna regionalna i prowincjalna, a także jako przełożona prowincjalna przez dwa mandaty (2006-2013).
Obecnie pełni funkcję przełożonej lokalnej wspólnoty Betania w Rzymie.

 

S. M. Clémentine Kazadi

urodziła się 30 listopada 1973 r. w Lubumbashi (Republika Demokratyczna Kongo)

Do Sióstr Uczennic wstąpiła 22 listpoada 1998 r. w Kimwenza, a śluby wieczyste złożyła 25 stycznia 2009 r. w Lubumbashi.
Uzyskała licencjat z Pedagogiki życia zakonnego na Wyższym Instytucie Maria Malkia – Wydział Nauk o Edukacji – USUMA w Lubumbashi (2008). Uczestniczyła w Kursie Charyzmatycznym Rodziny Świętego Pawła (2012). Do najbardziej znaczących doświadczeń apostolskich należy: współpraca w Centrum AL, bycie mistrzynią Postulatu i Nowicjatu. Od 2015 r. jest przełożoną Delegacji Afrykańskiej.

Może Ci się również spodoba