Spotkanie osób konsekrowanych Archidiecezji Lubelskiej

W niedzielę 4 października w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, grupa kilkunastu naszych sióstr uczestniczyła w spotkaniu osób konsekrowanych pochodzących z Archidiecezji Lubelskiej i pracujących na jej terenie. Na zjazd zakonnicy zostali zaproszeni przez metropolitę lubelskiego, JE Ks. Abpa Stanisława Budzika, który przewodniczył uroczystej liturgii. Byli także obecni Sekretarz KEP Ks. Bp Artur Miziński oraz Ks. Bp Senior Ryszard Karpiński. Eucharystię poprzedziła nauka ks. Andrzeja Krasowskiego, wikariusza biskupiego ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. Uczestnicy uroczystości mogli także z ust Ks. Proboszcza Józefa Dziducha poznać historię łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej, który dokładnie rok temu, 4 października 2014 r został uroczyście intronizowany w świątyni.

Podczas uroczystości dokonano poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz umieszczono w kaplicy Bożego Miłosierdzia relikwie św. Faustyny i Jana Pawła II, wniesione podczas procesji na wejście. Swoimi muzycznymi umiejętnościami służył chór chłopieco-męski „Pueri Cantores Lublinienses” pod dyrekcją ks. Attili Hontiego.

Pomimo wielu nieobecnych z powodu odległości, obowiązków lub stanu zdrowia, kościół wypełnili po brzegi zakonnicy z różnych instytutów i zgromadzeń zakonnych. „Otrzymałem wiele listów z podziękowaniem za zaproszenie i zapewnieniem o łączności z nami w tym dniu – powiedział Metropolita podczas homilii. – dla niektórych była to także okazja do dania pisemnego świadectwa o radości ze swojego powołania. Dziękuję wam za świadectwo, iż Kościół lubelski jest żywy, skoro na jego glebie wyrosły i wciąż rosną powołania do życia poświęconego Bogu.”

Nasza radość – jako Uczennic Boskiego Mistrza – była tym większa, że to nasze siostry przyczyniły się do obecnego wyglądu świątyni: wystrój wnętrza zaprojektowała s. Maristella Sienicka, witraże przygotowuje s. Klara Błauż, a tabernakulum wykonała s. Anna Maria Kurek.

Więcej na portalu lubelskiej sekcji Gość Niedzielny

Może Ci się również spodoba