Kongres Młodych Konsekrowanych na Jasnej Górze

12038034_856408797813704_8105411753197174905_nW dniach 23-26 września Jasna Góra została „opanowana” przez młode siostry, braci a także członków instytutów świeckich. A wszystko to za sprawą II Kongresu młodych osób konsekrowanych jaki miał miejsce w tym czasie u stóp Jasnogórskiej Matki. Wśród około 1000 młodych osób konsekrowanych obecne były również trzy nasze siostry: s.M.Emilia, s.M.Magdalena i s.M.Izabela, które w tak licznej grupie młodych mogły na nowo odkrywać i pogłębiać radość swojej konsekracji. Do czego w sposób szczególny zaprasza nas papież Franciszek w roku poświęconym życiu konsekrowanemu.

Przez trzy dni uczestnicy kongresu wspólnie modlili się, słuchali konferencji, spożywali posiłki, pracowali w grupach dzieląc się swoim doświadczeniem radości, a także trudnościami na drodze powołania. Ostatni zaś dzień był dniem wdzięczności Bogu za świętych i męczenników życia konsekrowanego, a także dniem modlitwy o świętość życia osób konsekrowanych przez wstawiennictwo tych, którzy nas na tej drodze poprzedzili. Właśnie tego dnia po wspólnej modlitwie w katedrze częstochowskiej wyruszyła na Jasną Górę pielgrzymka wdzięczności . Młodzi konsekrowani nieśli w niej obrazy przedstawiające swoich świętych i męczenników, a także ich relikwie. Całość Kongresu zakończyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Nuncjusza abp Celestino Migliore i ostatni wspólny obiad.

8-wyroznionaW pierwszym dniu spotkania, co było dla nas ogromną radością, nasza siostra Magdalena odebrała nagrodę wyróżnienia za projekt logo przygotowany na tenże Kongres.

Więcej o Kongresie na: mlodzikonsekrowani.pl oraz: zakony-zenskie.pl

 

Może Ci się również spodoba