Wspomnienia z rekolekcji młodzieżowych ‚RADOŚĆ W 5D’

W dniach 21-27 lipca odbyły się w Domu paulistów w Masłońskim rekolekcje młodzieżowo-powołaniowe Radość w 5D, prowadzone przez członków Rodziny Świętego Pawła. Uczestnicy przez pięć dni pogłębiali rozumienie Chrystusowej radości, która obejmuje radość istnienia, wzrastania, nawrócenia, zmartwychwstania i głoszenia.

Czas budowania wspólnoty był wypełniony modlitwą, codzienną Adoracją Najświętszego Sakramentu (także nocną), Eucharystią. Codzienne konferencje i warsztaty miały sprawić, aby radość stała się nie tylko teoretyczną ideą, ale osobistym doświadczeniem każdego.

W trakcie rekolekcji uczestnicy oglądali również film October baby. Odbyli też szczególną pielgrzymkę, nie do Sankturaium ale do własnego wnętrze, przypominając sobie własny chrzest i piękno wyboru Boga. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty oraz porozmawiania z członkami ekipy prowadzącej rekolekcje: Paulistą, Paulistką, Uczennicą Boskiego Mistrza i Apostolinką. Jednego wieczoru wszyscy wybrali się na Jasną Górę, aby modlić się podczas Apelu.

Wielkim przeżyciem, zarówno dla prowadzących rekolekcje jak i uczestników, był wieczór świadectw, gdzie wspólnie poznaliśmy lepiej Rodzinę Świętego Pawła w jej fascynującym bogactwie. Spotkanie to dało możliwość podyskutowania o konkretnych drogach prowadzenia na drodze rozeznawania powołania.

Pod koniec rekolekcji niektórzy z uczestników gościli na antenie Radia Jasna Góra, by podzielić się swoimi świadectwami. Nakręcili także pamiątkowy filmik.

Po rekolekcjach część uczestników pozostała na dodatkowy dzień odpoczynku w pięknych zakątkach Jury, w której mogliśmy zdobyć dwa zamki z epoki Kazimierza Wielkiego oraz poznać Bobulusa Jurajskiego, czyli neandertalczyka o polskich korzeniach ;-).


GALERIA ZDJĘĆ


Audycję z udziałem młodzieży uczestniczącej w rekolekcjach na falach Radia Jasna Góra poprowadziła s. Aleksandra Szyborska, Uczennica Boskiego Mistrza. Materiał zawiera fragment piosenki ks. Bogusława Zemana pt. „Panie, przychodzę do Ciebie”. Utwór pochodzi z płyty „Ku temu co przede mną” wydanej przez Edycję Świętego Pawła.

Może Ci się również spodoba