Wizyta Matki Bożej Jasnogórskiej

Od 27 do 28 maja gościłyśmy w naszej wspólnocie w Warszawie Matkę Bożą Częstochowską w kopii Cudownego Obrazu. Maryję przywitały Przełożona prowincjalna, s. M. Cecylia Wilk i Przełożona lokalna, s. M. Rafaella Rydzik. Na rozpoczęcie tego Nawiedzenia została odprawiona Msza św., której przewodniczył Proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Stosur , natomiast Apel jasnogórski poprowadził nasz ks. kapelan ks. Maciej Będziński. W tej modlitwie licznie uczestniczyła grupa Lectio Divina, która każdej środy spotyka się u nas na rozważaniu Słowa Bożego, następnie rozpoczęło się nocne czuwanie. Rano odśpiewałyśmy wspólnie godzinki i jutrznię, Mszy św. przewodniczył tak jak w każdy czwartek ks. Tomasz Atłas, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. Tego dnia przed południem Matka Boża odwiedziła Sekretariat Episkopatu Polski, którą w procesji przeprowadził ks. Bp Artur Miziński Sekretarz generalny KEP, po kilku godzinach obraz wrócił do nas, gdzie po wspólnej modlitwie i uroczystym pożegnaniu przewiozłyśmy ikonę Matki Bożej na ulicę Wilczą do Sióstr Franciszkanek od Cierpiących.

Dziękujemy Maryi za to Nawiedzenie, za Jej wielką miłość i troskę o nas oraz za ten pokój i radość jaką wniosła do naszej wspólnoty i naszych serc.

 

Może Ci się również spodoba