Spotkanie Zarządów Rodziny Świętego Pawła

DSC03078Dnia 10 stycznia 2015 r. miało miejsce kolejne spotkanie Zarządów Rodziny Świętego Pawła w Warszawie na ul. Żytniej 11. Spotkanie rozpoczęliśmy się Mszą św. dziękczynną z okazji 50- lecia życia konsekrowanego Matki Teresy Rossi, Przełożonej Sióstr Apostolinek.

Podczas homilii Prowincjał SSP, ks. Bogusław Zeman podkreślił między innymi, że:

Początkiem naszej posługi jest Pan Bóg i Jego Miłość. To z odkrycia tej miłości rodzi się pragnienie służenia innym. My jako posługujący naszym braciom i siostrom jesteśmy posłani do takiej miłości, która wyraża się w trosce o tych, którzy są nam powierzeni przez Boga. Trzeba nam ciągle odchodzić od siebie, od tego co my chcemy, by odkrywać czego Bóg chce dla naszych sióstr i braci. Potrzebujemy czerpać od Jezusa tę determinację, by jak On głosić Ewangelię swoim. Nie możemy rezygnować z tego gdyż Bóg nas posłał w mocy Ducha, by im głosić słowo Pana. Abyśmy mogli kiedyś powiedzieć dziś spełniły się te słowa powiedziane nam przez Pana.

Podczas spotkania dzieliliśmy się informacjami z życia każdego z instytutów i podsumowaliśmy przeżyty Rok Jubileuszowy 100-lecia naszej Rodziny. Był też podjęty temat Współpracowników Rodziny Świętego Pawła, który bardzo leży nam na sercu. Oczywiście podkreślony był również przeżywany Rok Życia Konsekrowanego. Wyłoniły się także różne propozycje, które stopniowo będą realizowane.

 

Może Ci się również spodoba