XII Forum Rodziny Świętego Pawła

„Dusza i ciało dla Ewangelii w nauczaniu bł. Jakuba Alberionego” to temat XII Forum Rodziny Świętego Pawła, które odbyło się w dniach 19 – 22 czerwca 2014 roku w Częstochowie w domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul Pawiej 6.

Członkowie i sympatycy instytutów założonych przez ks. Alberionego mieli okazję wysłuchania ośmiu referatów, omawiających następujące zagadnienia:

– Pojęcie „prawdy”. Światło rozumu i światło wiary,
– Grzech pierworodny umysłu i jego konsekwencje,
– Odkupienie i nawrócenie w umyśle i w całej postawie,
– Mentalność – jej rodzaje i sposoby formowania,
– Współodpowiedzialność za siebie nawzajem: fundament socjologiczny i nadprzyrodzony,
– Praca jako widoczny znak powołania i realizacji ślubów zakonnych,
– Troska o ciało jako wyraz współuczestnictwa w dziele odkupienia człowieka,
– Boża Opatrzność i Jej znaczenie w rozwoju instytutów i ich poszczególnych członków.

Uczestnikom Forum została także zaprezentowana postać sługi Bożego ks. Bernardo Antoniniego. Ten odważny i pełen energii włoski duchowny odbudowywał struktury Kościoła katolickiego na terenach dawnego Związku Radzieckiego. Należał do Rodziny Świętego Pawła i żył duchowością przekazaną nam przez ks. Alberionego.

Specjalnym gościem Forum był metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, który jest także przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. Miłą niespodzianką okazało się uczestnictwo w spotkaniu Przyjaciół Jezusa Mistrza z Warszawy i Olsztyna, żywo zainteresowanych duchowością Rodziny Świętego Pawła.

Uczestnicy Forum, których było ponad 50 byli zgodni, co do potrzeby kontynuacji tego typu wspólnych spotkań. A wszystko po to, aby lepiej odpowiedzieć na wyzwania stojące przed każdym z nas, przed naszymi instytutami i przed całą Rodziną Świętego Pawła.

forum2014

Może Ci się również spodoba