Zmarła s. M. Bogusława

s.m.boguslawa_2014_00115 stycznia 2014 r. w szpitalu w Częstochowie Pan wezwał na Gody weselne naszą siostrę, s. M. Bogusławę Józefę Sołtys.

Urodziła się 18 marca 1930 r. w Dysie k/Lublina.Wstąpiła do Zgromadzenia 2 września 1950 r., profesję wieczystą złożyła 25 marca 1961 r. Należała do grupy pierwszych kandydatek w Polsce. Wstępując do Zgromadzenia posiadała dyplom w dziedzinie haftu i od razu objawiły się jej talenty związane z haftem i szyciem. Chlubuła się tym, że zainicjowała w Polsce pracownię szycia szat liturgicznych. Podtrzymywała ją stanowczość w realizacji powołania i wielka miłość do Zgromadzenia, w którym było jej dane doświadczyć wielu trudności związanych z początkami naszej obecności w Polsce będącej pod reżimem komunistycznym.

Na drodze swojego powołania bardzo kochała kapłanów i zawsze się za nich modliła. Ta intencja towarzyszyła jej zarówno podczas codziennej Adoracji Eucharystycznej jak i podczas pełnienia posługi zakrystianki w Łapach i Piastowie.

W ostatnim czasie przebywała we wspólnocie w Częstochowie, gdzie z wielką gorliwością chodziła do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, aby objąć południowy turnus adoracyjny. Zaledwie miesiąc temu został u niej zdiagnozowany nowotwór trzustki i wątroby, który był bezpośrednią przyczyną zakończenia jej ziemskiej pielgrzymki.

W antyfonie na wejście dzisiejsza liturgia mówi: „Na wspaniałym tronie widziałem siedzącego Męża, któremu hołd składa rzesza Aniołów, śpiewając jednogłośnie: Oto Ten, którego panowanie jest wieczne”. Droga Siostro Bogusławo, złączona z tym chórem anielskim, aby kontemplować Tego, który króluje na zawsze, pamiętaj o nas, które jesteśmy w drodze ku Ojczyźnie, i o wszystkich wspólnotach Rodziny Świętego Pawła, szczególnie w Europie Wschodniej! Odpoczywaj w pokoju!

Pogrzeb s. M. Bogusławy odbył się w Częstochowie, w sobotę 18 stycznia.

Może Ci się również spodoba