Spotkanie Zarządów Rodziny Świętego Pawła

28 września 2013 w naszym domu w Warszawie miało miejsce spotkanie Zarządów Rodziny Świętego Pawła, które rozpoczęliśmy Mszą św. Ks. Bogusław Zeman, Prowincjał SSP podczas homilii przypomniał nam jak ważną rzeczą jest dopuszczać Pana Boga do głosu. To On ma być w centrum naszego życia, we wszystkim kim jesteśmy i co robimy. Jeśli powołania przyjdą to ze względu na Pana, który mieszka w naszych domach. Podkreślił też , że Jezus jest Paschalny i właśnie takiego Jezusa głosił św. Paweł. Do pełni uczestnictwa w jego życiu każdy z nas jest zaproszony i powinniśmy mieć odwagę iść Jego drogą…

Podczas spotkanie podzieliliśmy się jak to czyniliśmy do tej pory, ważnymi informacjami z naszych wspólnot, między innymi o dziełach apostolskich i o tym co pragniemy jeszcze uczynić.

Ważnym punktem naszego spotkanie było szczegółowe ustalenie obchodów Jubileuszu 100-lecia Rodziny Świętego Pawła w Polsce. W planie oprócz ważnych celebracji jest organizowana pielgrzymka do Włoch, wspólne rekolekcje prowadzone przez s. Bernardę Cadavid FSP z Kolumbii (świadek życia i charyzmatu bł. Jakuba Alberionego), sympozjum, forum, peregrynacja Jubileuszowego Krzyża św. Pawła we wszystkich wspólnotach oraz włączenie młodych do konkursu zaproponowanego przez Komisję Centralną Obchodów Stulecia.

Ufamy, że Pan, który zna pragnienia i możliwości pobłogosławi te inicjatywy, abyśmy godnie i w radości przeżyli ten czas łaski nam dany naszej Rodzinie.

Może Ci się również spodoba