Uroczystości pogrzebowe Matki Timotei

Uroczystości pogrzebowe śp. Madre Timotei Bovetti odbyły się w Święto Przemienienia Pańskiego 6.08.2013 r. w Sanfre. Udała się na nie delegacja Sióstr z Zarządu Prowincji Polskiej oraz z trzech największych polskich wspólnot.

W przeddzień pogrzebu Siostry wraz z miejscową Wspólnotą w Sanfre odmówiły przy trumnie różaniec w języku polskim i włoskim, następnie s. Prowincjalna s. Giovanna Colombo odczytała nekrolog. W imieniu Siostry Prowincjalnej s. M. Cecylii Wilk został także odczytany polski tekst pożegnania. Modlitwę zakończono śpiewem Apelu Jasnogórskiego, który był codzienną modlitwą śp. Madre Timotei za Prowincję polską. W uroczystościach wzięła także udział rodzina śp. Madre.

Msza św. pogrzebowa rozpoczęła się rano w kaplicy domu sióstr w Sanfre. Poprzedzona była ostatnim pożegnaniem i modlitwą w sali wspólnotowej. Siostry Polki włączyły się w liturgię poprzez czytanie, śpiew psalmu oraz uroczyste Magnificat w języku polskim. W wygłoszonej homilii podkreślony został wkład śp. Madre Timotei w rozwój Zgromadzenia Sióstr Uczennic oraz troskę o Towarzystwo Świętego Pawła (Księży Paulistów), które po II wojnie światowej reprezentowało dwóch braci: ks. Tarcisio Ravina, przebywający w więzieniu oraz kleryk Józef Alojzy Łabędź.

Śp. Madre Timotea, urodzona na ziemi, która wydała tylu świętych (Turyn, skąd pochodzili min. bł. Jakub Alberione, bł. Józef Cottolengo, czy Św. Jan Bosco) była zwyczajną siostrą, której owoce przemiany i świętości były bardzo widoczne w ostatnim czasie życia. Wszystkich dotykała jej ogromna wdzięczność i pogoda ducha.

Może Ci się również spodoba