Spotkanie Rodziców

11 maja 2013 r. na Jasną Górę przybyły rodziny osób powołanych oraz członkowie wspólnot obejmujących modlitwą powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Była to już 50-ta, a więc jubileuszowa pielgrzymka. Zaprosiłyśmy także naszych rodziców, aby wspólnie z nimi przeżywać to wydarzenie. Była to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy.

Rodzice przyjechali już w piątek wieczorem. W sobotę większość dnia spędziliśmy razem w jasnogórskim sanktuarium. Zostaliśmy przywitani przez przedstawicieli Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, na którego czele stoi bp Marek Solarczyk.

Następnie w Bazylice jasnogórskiej uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika, biskupa diecezji radomskiej i delegata KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Podczas homilii dziękował on za modlitwę tym, którzy podtrzymują ręce powołanych jak Aaron i Chur podtrzymywali ręce Mojżesza podczas bitwy Izraelitów z Amalekitami. Dziękował za stowarzyszenia i wspólnoty wspierające modlitwą, ofiarą i pomocą materialną seminaria i wspólnoty zakonne. Mówił: „Chrystus posyła swoich uczniów na krańce ziemi. Te krańce ziemi mają różne wymiary. Mogą mieć wymiar geograficzny, ale mogą mieć także ten bardzo prosty wymiar, bo krańce ziemi zaczynają się tam, gdzie kończy się wiara, miłość Pana Boga, a zaczyna się ateizm, niewiara, obojętność, lekceważenie Bożego prawa, odrzucanie Stwórcy: to też są krańce ziemi, i one mogą znaleźć się w sercach, w rodzinach, parafiach; i są te krańce ziemi także w naszej Ojczyźnie. Potrzebne są więc nowe, dobre, liczne powołania…”

Po południu rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. dr Jarosław Wojtkun wygłosił konferencję „Wiara w życiu osób powołanych”. Ogólnopolską pielgrzymkę rodzin powołanych oraz wspierających powołania zakończyło nabożeństwo majowe z uroczystym błogosławieństwem na dalszą misję.

Po powrocie do naszego domu zakonnego modliliśmy się wspólnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Wieczorem większość z nas uczestniczyła jeszcze w Apelu Jasnogórskim.

W niedzielę przeżywaliśmy Eucharystię w naszej kaplicy wspólnie z obecnymi na zjeździe Rodzicami braci Paulistów.

Może Ci się również spodoba