Spotkanie Sióstr Przełożonych, Radnych i Ekonomek

W świetle Słowa Bożego z IV Niedzieli Wielkanocnej o Jezusie Dobrym Pasterzu (J 10, 11-18), pochyliłyśmy się nad zagadnieniem: Jak dziś animować wspólnotę? Na tej perykopie było oparte Lectio Divina, które poprowadziła s. M. Judyta Pudełko, biblistka. Kolejny dzień poświęcony był tematyce Nowej Ewangelizacji, które przedstawiła Przełożona prowincjalna, s. M. Cecylia Wilk w oparciu o wykład ks. bp. Grzegorza Rysia Przewodniczącego Zespołu d.s. NE przy Konferencji Episkopatu Polski.

W godzinach popołudniowych o praktycznej animacji wspólnoty, mówiła Przełożona prowincjalna, s. Bernadetta Turecka SAC, z wykształcenia pedagog. Podkreślała podstawową wartość jaką jest komunia pomiędzy przełożonymi, radnymi, poszczególnymi zarządami, itd. Zachęcała do częstych spotkań sióstr odpowiedzialnych za wspólnoty, by wspólnie rozeznawać wolę Bożą odnośnie poszczególnych osób i konkretnej wspólnoty. W tych dniach towarzyszył nam modlitwą i celebracją Mszy św. nasz kapelan ks. Bogdan Michalski, misjolog.

Na zakończenie, korzystając z pięknej pogody, niektóre siostry udały się na wycieczkę do Rybna, inne zaś cieszyły się spacerem w Parku Łazienkowskim.

Może Ci się również spodoba