Uroczystość Boskiego Mistrza

Jak przeżywałyśmy uroczystość Boskiego Mistrza w naszych wspólnotach?

We wspólnocie warszawskiej do uroczystości przygotowywałyśmy się poprzez Triduum. Pierwszego dnia podczas Nieszporów ks. Stanisław Koniczek SSP ogólnie wprowadził nas w duchowość Jezusa Mistrza Drogi, Prawdy i Życia, przekazaną przez Założyciela, błogosławionego ks. Jakuba Alberione. W następnych dniach ks. Wojciech Turek SSP wyjaśniał znaczenie poszczególnych elementów naszej duchowości zwracając uwagę na to kim jest dla każdego z nas Jezus Droga, Prawda i Życie. Otwierając się na moc zbawczą Chrystusa w codziennym życiu stajemy się ludźmi wewnętrznie wolnymi, wnoszącymi jedność i miłość. Kiedy pozwalamy, aby Jezus mógł w nas wzrastać i przemieniać w siebie, wtedy stajemy się zdolni do porzucania starego człowieka i stawania się nowym stworzeniem, zgodnie z nauczaniem św. Pawła Apostoła: Przyobleczcie się w nowego człowieka, stworzonego zamysłem Boga w sprawiedliwości i prawdziwej świętości (Ef 4,24).

W dniu Uroczystości Boskiego Mistrza została odprawiona Msza św. o godz. 12.00. Głównym celebransem był ks. Wojciech Turek SSP, a koncelebrował ks. Proboszcz Krzysztof Stosur i ks. kapelan Bogdan Michalski. Podczas tej uroczystości były obecne Siostry Świętego Pawła oraz Przyjaciele Jezusa Mistrza i inni współpracownicy, którym jesteśmy wdzięczne za ich dar modlitwy, życzliwości i przyjaźni. Nasze świętowanie było przedłużone podczas wspólnego obiadu. Na zakończenie tego pięknego dnia uwielbiałyśmy Jezusa Mistrza Drogę, Prawdę i Życie podczas uroczystych Nieszporów i modlitwy różańcowej.

W Olsztynie Eucharystii w naszej kaplicy przewodniczył ks. bp Jacek Jezierski. Wraz z licznie zgromadzonymi Przyjaciółmi Boskiego Mistrza modliliśmy się a potem zjedliśmy świąteczne śniadanie, które przedłużyło się dzięki wspólnym rozmowom. Kilka osób, które dopiero przygląda się naszej duchowości, mogło zobaczyć jak w praktyce wygląda wspólnota sióstr oraz Przyjaciół Boskiego Mistrza. Najmłodszy uczestnik spotkania, Piotruś, zachwycił wszystkich doskonale spełnianą posługą lektora, a przy stole wykonał prawdziwy recital pieśni religijnych.

W Lublinie świętowałyśmy Uroczystość Boskiego Mistrza u naszych Braci Paulistów. O godzinie 11.00 wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył przełożony SSP ks. Bogusław Laskowski. Homilię, wygłosił ks. Ryszard Maria Tomaszewski. Po Eucharystii był uroczysty obiad, który miałyśmy zaszczyt przygotować.

Może Ci się również spodoba